26 września, 2021

Czy catering ketogeniczny sprawdzi się dla sportowca?

Catering keto z roku na rok zyskuje na popularności. Co sprawia, że sięga po niego tak wiele osób? Wszystko przez pozytywny wpływ na organizm, co zgodnie potwierdzają dietetycy. Catering ketogeniczny to również opcja, z której korzysta wielu sportowców. Czy faktycznie jest on dobry dla tych, którzy trenują? Jeżeli należysz do osób, które amatorsko i zawodowo uprawiają sport – przekonaj się, dlaczego dobra będzie dla Ciebie dieta keto. Catering to naprawdę sporo korzyści.

 

Czym jest dieta keto? Catering stworzony dla sportowca

 

Zgodnie z założeniami, jakie niesie ze sobą dieta ketogeniczna, jej głównym zadaniem jest ograniczenie dziennego spożycia wybranych makroelementów. Dotyczy to przede wszystkim redukcji węglowodanów do minimum potrzebnego dla prawidłowej pracy organizmu. W miejsce zredukowanych węglowodanów wprowadza się natomiast tłuszcze. Keto catering ma za zadanie wprowadzić organizm w stan tak zwanej ketozy. Jest to sytuacja, w której dochodzi do spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Catering keto przewiduje posiłki, które zawierają w sobie od 70 do nawet 90% tłuszczów. Elementami odżywczymi są jednak nie tylko tłuszcze, ale także białka. Głównymi składnikami diety keto są przede wszystkim masła, śmietany, oleje roślinne czy majonezy. Białka natomiast dostarczane są organizmowi z takich produktów jak jajka, ryby, mięsa oraz nabiał.

 

Catering ketogeniczny uważany jest przez wielu za jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie formy i jednoczesne zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku sportowców okazuje się wręcz idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Zapewnia energię do ćwiczeń oraz daje możliwość pozbycia się nadmiaru kilogramów.

 

Keto catering – prosta droga do wymarzonej formy i sylwetki

 

Jeszcze kilkanaście lat temu, uważano, że to białka oraz węglowodany powinny być głównymi elementami diety sportowca. W celu osiągnięcia imponujących wyników skupiano się więc na tych dwóch makroelementach i na ich podstawie budowano jadłospis. Z biegiem czasu oraz wraz z ilością wykonanych testów, okazało się, że organizm czerpie energię nie tylko z nagromadzonych cukrów, ale również i kwasów tłuszczowych. Keto catering, wprowadzając organizm sportowca w stan tak zwanej ketozy pozwala na uzyskanie znacznie wydajniejszych wyników podczas wykonywanych treningów. Dodatkowo stosowanie diety keto pozwala jednocześnie na efektywniejsze spalanie tłuszczu z organizmu. Dla każdego sportowca kluczowa jest również sama regeneracja. Catering ketogeniczny opierający się na dostarczaniu kwasów tłuszczowych przyspiesza regenerację organizmu, nawet po bardzo intensywnym treningu.

 

Keto catering jest idealny w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie masa mięśniowa sportowca poddawana jest dużemu obciążeniu. Dodatkowo podczas ćwiczeń, spalanie tkanki tłuszczowej w diecie keto rozpoczyna się już po 10-15 minutach od rozpoczęcia treningu, czyli znacznie szybciej niż w przypadku diety opartej na węglowodanach, gdzie następuje ona dopiero po ponad 20 minutach.

 

Dieta keto – catering dopasowanych do potrzeb aktywnych osób

 

Wprowadzanie zmian w diecie nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Jednak dzięki cateringowi ketogenicznemu w formie pudełkowej proces ten może być znacznie prostszy do wdrożenia. Nie ma konieczności samodzielnego komponowania jadłospisu, co nie jest oczywiste. Każdy posiłek jest starannie przygotowywany, a przede wszystkim zbilansowany w zakresie niezbędnych dla ketozy makroelementów. Catering ketogeniczny w formie dostarczanych pod drzwi pudełek okazuje się nie tylko wygodnym i szybkim rozwiązaniem, ale przede wszystkim jest skuteczny – o czym przekonało się wielu sportowców, zwłaszcza podczas przygotowania do zawodów.

 

Czy catering keto jest smaczny? Nigdy nie miałeś okazji korzystać z gotowej diety, jaką jest keto catering i obawiasz się, że smaki mogą nie trafić w Twój gust kulinarny? Zawsze możesz skorzystać z opcji testowej, którą oferuje większość firm. Wówczas przekonasz się, czy taka forma gotowych posiłków Ci odpowiada i czy dzięki niej rozpoczniesz walkę o wymarzoną formę.

Logo bonappefit
Administrator Bonappefit
Polecane posty

Czym różni się dieta dla sportowców od klasycznej?

Osoby aktywne powinny odżywiać się w określony sposób. Mają one bowiem większe zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze niż ludzie, którzy na co dzień prowadzą siedzący tryb życia bez większej aktywności. Czym różni się dieta dla [...]

Jakich efektów można oczekiwać na diecie ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna cieszy się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na widoczne efekty, które można uzyskać już w kilka tygodni od zmiany swojego sposobu żywienia. Na czym dokładnie polega dieta ketogeniczna? W jakim celu jest stosowana? [...]

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa bezglutenowa?

Rosnąca świadomość w zakresie zdrowia sprawia, że coraz więcej mówi się o różnego rodzaju problemach, o których istnieniu dotychczas miało świadomość niewiele osób. Jednym z nich jest nietolerancja glutenu i laktozy. Nadwrażliwość na produkty z [...]

Śledź nas