9 października, 2021

Pełna kontrola nad ilością cukru, czyli dieta pudełkowa niski IG

Osoby, które mają problem z cukrzycą czy insulinoopornością powinny zwrócić szczególną uwagę na prawidłową dietę oraz to, jakie produkty wchodzą w jej skład. Samodzielne kontrolowanie glukozy we krwi bywa wyzwaniem. Dlatego wiele z nich stawia na rozwiązanie, jakim jest catering dietetyczny. Niski indeks glikemiczny kontrolują wówczas specjaliści. Zastanawiasz się, jak wygląda taki catering z niskim IG? Dowiedz się więcej na ten temat.

Dieta pudełkowa, niski indeks glikemiczny i najważniejsze informacje

Pacjenci, którzy dowiadują się, że mają problemy zdrowotne wynikające ze zbyt wysokiego poziomu glukozy lub niewłaściwego metabolizmu bywają często nieco zagubieni. Nie ma w tym nic dziwnego – do nowej sytuacji trzeba przywyknąć i pewien sposób się z nią oswoić. Pierwszym krokiem do tego, jest poznanie podstawowej terminologii, która może się przydać. Czym zatem jest słynny indeks glikemiczny oznaczony skrótem IG? Tłumacząc najprościej jest to wskaźnik mówiący o tym, jaki wpływ na pożywienie na wzrost cukru we krwi.

Catering z niskim IG oznacza wyeliminowanie z diety tych produktów, które mają w swoim składzie sporo cukrów prostych. Same składniki spożywcze dzielę się natomiast na 3 kategorie. Klasyfikuje się je, jako te z:

  • niskim IG – do 55,
  • średnim IG – 55-70,
  • wysokim IG – powyżej 70.

Dieta pudełkowa – niski IG w owocach i warzywach

Catering z niskim IG bazuje przede wszystkim na produktach świeżych i nieprzetworzonych, co jest bardzo ważnie. W diecie pojawiają się owoce, warzywa i rośliny strączkowe. Eliminuje się natomiast takie produkty, jak:

  • gotowane ziemniaki,
  • chleb pszenny,
  • mąkę ziemniaczaną,
  • płatki kukurydziane.

Każdy z wymienionych składników ma IG wyższy niż 70 – nie jest więc wskazany przy problemach z cukrzycą. Co więcej, dieta z niskim indeksem glikemicznym ogranicza także obecność pewnych warzyw i owoców. Chociaż większość z nich pozytywnie wpływa na organizm, to są jednak takie, z którymi nie należy przesadzać. Przykładem jest gotowana marchewka, żurawina, suszone daktyle czy kiwi.

Pyszny catering dietetyczny – niski indeks glikemiczny to nie tylko ograniczenia!

Przyzwyczajenie się do nowego stylu odżywiania bywa początkowo nieco kłopotliwe. Należy bowiem zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach się spożywa. To uciążliwe zadanie szczególnie dla tych osób, które nie przepadają za gotowaniem. Dla nich została stworzona dieta pudełkowa. Niski indeks glikemiczny w posiłkach kontrolują wówczas dietetycy z doświadczeniem, którzy doskonale wiedzą, jakich produktów spożywczych unikać.

Gotowy catering z niskim IG to nie tylko ogromna wygoda, ale przede wszystkim gwarancja różnorodności dań. Wielu osobom dieta kojarzy się negatywnie – a wcale tak nie musi być. Codzienne posiłki mogą mieć ciekawy smak i aromat. Dlatego warto się o tym przekonać.

Dieta pudełkowa – niski IG wpływa na wzrost ceny cateringu?

Sporo osób jest przekonanych, że catering pudełkowy ze względu na wysokie ceny zarezerwowany jest wyłącznie dla wybranych. Jest to tak naprawdę jeden z największych mitów. Obecnie wiele firm oferuje naprawdę atrakcyjne ceny i często okazuje się, że miesięczny koszt, który zapłacisz za catering z niskim IG to zdecydowanie mniej niż normalnie wydajesz na jedzenie. Co więcej, oszczędzasz przy tym pieniądze ze względu na mniejsze rachunki oraz czas, ponieważ nie musisz jeździć na zakupy, a co najważniejsze – gotować. Warto także pamiętać, że przy zamówieniu na dłuższy czas bardzo często można liczyć na dodatkowe rabaty. Dzienna cena jest więc naprawdę atrakcyjna.

Dieta pudełkowa niski IG – jak zamówić catering?

Catering z niskim IG można bez problemu zamówić przez stronę internetową. Wystarczy wybrać odpowiedni program i dopasować jego kaloryczność do własnych potrzeb. Nie zajmuje to więcej niż kilka minut, dlatego to naprawdę wygodna opcja. Przed ostatecznym zamówieniem cateringu zawsze można także zerknąć wcześniej na oferowane menu. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie rozczarowania – w razie gdyby znajdowały się w nim potrawy, za którymi zbytnio nie przepadasz.

Logo bonappefit
Administrator Bonappefit
Polecane posty

Czym różni się dieta dla sportowców od klasycznej?

Osoby aktywne powinny odżywiać się w określony sposób. Mają one bowiem większe zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze niż ludzie, którzy na co dzień prowadzą siedzący tryb życia bez większej aktywności. Czym różni się dieta dla [...]

Jakich efektów można oczekiwać na diecie ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna cieszy się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na widoczne efekty, które można uzyskać już w kilka tygodni od zmiany swojego sposobu żywienia. Na czym dokładnie polega dieta ketogeniczna? W jakim celu jest stosowana? [...]

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa bezglutenowa?

Rosnąca świadomość w zakresie zdrowia sprawia, że coraz więcej mówi się o różnego rodzaju problemach, o których istnieniu dotychczas miało świadomość niewiele osób. Jednym z nich jest nietolerancja glutenu i laktozy. Nadwrażliwość na produkty z [...]

Śledź nas