Cena: 46 zł
PROGRAM
Ketogeniczny

1000 1200 1500 1700 2000 kcal

Dieta ketogeniczna (ketogenna) lub też dieta keto, to specyficzny sposób na komponowanie codziennego jadłospisu, w którym produkty bogate w węglowodany zastępowane są przez wartościowe tłuszcze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Brzmi intrygująco? Celem takiego działania jest wprowadzenie organizmu w stan tzw. ketozy. Dzięki temu keto dieta może wpływać na funkcjonowanie całego ciała, które zaczyna pozyskiwać energię nie z cukrów zawartych w pożywieniu, ale z kwasów tłuszczowych – ale również i tłuszczu zmagazynowanego pod skórą w formie tkanki tłuszczowej.

Keto catering Bonappefit to połączenie wysokiej jakości produktów, dobranych we właściwych proporcjach, aby efektywnie pobudzić spalanie tkanki tłuszczowej i odżywić organizm. Zgodne z potrzebami osób przebywających na diecie ketogennej, opracowaliśmy odpowiednio skomponowany program żywieniowy, na który składa się pięć posiłków, których łączną kaloryczność możesz ustalić samodzielnie.

Czym jest dieta keto

Standardowo przyjmuje się, że w zbilansowanej diecie powinno uwzględniać się ok. 35%. tłuszczów, 50% węglowodanów oraz 15% protein. Dieta keto jednak klasyfikowana jest jako dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa (oraz normobiałkowa), co oznacza, że w przypadku proporcje będą nieco inne – tłuszcze można komponować w stosunku 3:1 lub nawet 4:1 (co oznacza że na 1g białka i węglowodanów przypadać będą odpowiednio 3 lub 4g tłuszczu).

Jaki jest cel zachowania podobnych proporcji?

Keto catering – odpowiednio skomponowana dieta ketogenna

Upraszczając rzecz: celem jest “przeprogramowanie” organizmu na poszukiwanie innych rezerw dla pozyskania energii, niż tylko węglowodanów. Keto dieta jest skomponowana w taki sposób aby około 80% całej energii było dostarczanej wraz z tłuszczami (przy czym białko i węglowodany dostarczają jej zaledwie w około 20%). Istotne jest, że ciała ketonowe, powstające w wyniku utylizacji kwasów tłuszczowych, nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości energii. Aby zatem móc uzupełnić te braki, organizm zaczyna wykorzystywać rezerwy zgromadzone pod postacią tkanki tłuszczowej
Procesy zachodzące w organizmie przy diecie ketogenicznej:

  • Organizm przestaje pozyskiwać większość energii z węglowodanów (których otrzymuje bardzo mało).
  • W poszukiwaniu innych rezerw organizm inicjuje rozpad kwasów tłuszczów na tzw. ciała ketonowe.
  • Obecność ciał ketonowych częściowo hamuje łaknienie.
  • Skutkuje to “niedożywieniem: organizmu, który w odpowiedzi rozpoczyna proces spalania tkanki tłuszczowej.

Zdrowa, smaczna i skuteczna dieta – keto catering

Dla kogo najlepiej sprawdzi się podobna dieta? Keto catering z pewnością jest dobrym wariantem dla osób, które poszukują sposobu na szybka utratę wagi (nawet 1 kg tygodniowo). Dzieje się tak ponieważ dieta ketogenna:

  • pomaga wyeliminować wzmożony apetyt na słodycze i wysoce przetworzone produkty,
  • pomaga zahamować napady łaknienia,
  • wspomaga prawidłową gospodarkę energetyczną w ciągu dnia,
  • polepsza jakość regeneracji organizmu w czasie snu,
  • przekłada się na lepsze samopoczucie.

Dieta keto wymaga jedzenia w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu ketoza może być stale podtrzymana.

Jakie produkty uwzględnia nasza keto dieta? Sięgamy przede wszystkim po warzywa i owoce takie jak: kapusta, brokuły, rukola, szpinak, jarmuż, a także szparagi, pomidory, papryka i owoce sezonowe (truskawki, jagody, maliny itp) – dla zapewnienia porcji węglowodanów. O odpowiednią ilość protein zadba udział w diecie mięsa, ryb, jajek oraz serów. Najważniejszy element diety, czyli tłuszcze, dobieramy z wielką starannością, wybierając oleje roślinne tłoczone na zimno, bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, jak np.: oliwa z oliwek, a także masło, awokado oraz orzechy.

Keto catering BonappeFIT okaże się nieocenioną pomocą dla wszystkich osób, które decydują się wytrwać w diecie ketogennej. Dbamy o wysoką jakość naszych posiłków. Współpracujemy z najlepszymi kucharzami i profesjonalnymi dietetykami, dzięki czemu menu na każdy dzień dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a Ty – będziesz mógł poświęcić zaoszczędzony na gotowaniu i zakupach czas na to, co kochasz.

Ceny dla tej diety zaczynają się już od 46 zł za 1 dzień.

Zamawiając online, dostawę pod drzwi otrzymasz w ciągu dwóch dni.

Aktualne menu znajdziesz zawsze klikając w ten przycisk:

Aktualne Menu
Trwa wczytywanie
Sprawdź również:
Pora na Twój Ruch!

Program wegetariański

1000 1200 1500 1700 2000 kcal

Sprawdź ten program

Program laktoza i gluten

1000 1200 1500 1700 2000 kcal

Sprawdź ten program

Program sport

1700 2500 3000 kcal

Sprawdź ten program