26 lipca, 2021

Na czym polega catering dla diabetyków i jak wygląda w praktyce?

Catering dietetyczny lub tzw. dieta pudełkowa kojarzą się przede wszystkim z chęcią utraty nadprogramowych kilogramów. To jednak również świetne rozwiązanie dla osób mających specjalne potrzeby żywieniowe – w tym sportowców, alergików czy cukrzyków. Dzięki gotowym posiłkom stosowanie się do zaleceń medycznych jest znacznie łatwiejsze, co przynosi wiele korzyści. Sprawdź, na czym polega catering dla diabetyków.

Catering dla diabetyków – podstawowe zasady

Catering dietetyczny jeszcze niedawno był uważany za ekstrawagancję. Dziś coraz więcej osób korzysta z tego typu posiłków. Na czym dokładnie polega „dieta pudełkowa”? To gotowe, starannie opracowywane jadłospisy dostarczane każdego dnia do subskrybentów. Wystarczy wybrać rodzaj diety i jej kaloryczność oraz opłacić pakiet na wybrany okres, by cieszyć się codziennie innymi, świeżymi, gotowymi do spożycia posiłkami.

To rozwiązanie utożsamiane przede wszystkim z odchudzaniem, ale dzięki możliwości komponowania różnych jadłospisów coraz częściej doceniane również przez osoby, które muszą korzystać ze specjalnej diety – np. cukrzyków. 

Catering dla diabetyków pomaga dbać o stan zdrowia, zapewniając skomponowane przez dietetyka (nierzadko w porozumieniu z lekarzem) jadłospisy. Specjaliści dbają o odpowiednią podaż mikro- i makroelementów, a także dopasowanie diety do wymagań organizmu dotkniętego cukrzycą.Dieta pudełkowa dla cukrzyków to pewność utrzymania stabilnego poziomu glukozy we krwi, poprawy wyników i samopoczucia. To również olbrzymia wygoda – gotowe posiłki na cały dzień pozwolą Ci zapomnieć o czasochłonnym gotowaniu i zakupach!

Czym charakteryzuje się catering dietetyczny dla diabetyków?

W odróżnieniu od diet odchudzających czy nakierowanych na utrzymanie wagi, przy jadłospisach dietetycznych należy zwracać uwagę nie tylko na odpowiednią ilość kalorii, białek, węglowodanów czy tłuszczów, a także witamin oraz minerałów. Skomponowanie całodziennych posiłków jest w tym przypadku trudniejsze ze względu na konieczność unikania potraw i produktów, które zbyt gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi. Kluczowe jest również spożywanie odpowiedniej ilości i rodzaju węglowodanów. W przypadku diety cukrzycowej koniecznie trzeba się zapoznać z takimi pojęciami jak:

  • indeks glikemiczny,
  • ładunek glikemiczny,
  • wymienniki węglowodanowe.

Codzienne gotowanie dla cukrzyka bywa więc bardzo trudne. O pomoc w skomponowaniu jadłospisu można poprosić lekarza lub dietetyka, ale nadal wymaga to czasu spędzonego w kuchni i na zakupach. To dlatego catering dla diabetyków staje się coraz popularniejszy – nie tylko zapewnia zdrowe i smaczne posiłki, ale również oszczędza mnóstwo czasu.

Dieta pudełkowa dla cukrzyków – jak to wygląda w praktyce?

Obecnie coraz więcej firm dostarczających catering dietetyczny ma w swojej ofercie jadłospisy cukrzycowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kto komponuje posiłki oraz w jaki sposób są one przygotowywane. Niestety w dobie swoistej mody na dietę pudełkową powstają firmy, które mają niewiele wspólnego z prawdziwą jakością. Na szczęście catering dla cukrzyków znajdziesz między innymi w ofercie firmy BonappeFIT. Nasze jadłospisy są komponowane z najwyższą starannością i uwzględniają zarówno zdrowie, jak i fantastyczny smak. W diecie pudełkowej dla diabetyków znajdziesz:

  • wartościowe źródła węglowodanów – przede wszystkim produkty pełnoziarniste,
  • zdrowe tłuszcze – głównie z roślin i ryb,
  • świeże owoce i warzywa – z uwzględnieniem sezonowych smakołyków,
  • wysokiej jakości mięsa, ryb, nabiału i pełnowartościowych roślinnych źródeł białka.

Catering dietetyczny dla diabetyków na cały dzień kosztuje porównywalnie do jednego posiłku w restauracji. Dania są przygotowywane każdego dnia na bieżąco i dostarczane prosto pod Twoje drzwi o poranku. Do wyboru masz jadłospis składający się z 4 lub 5 posiłków. Możesz też dostosować kaloryczność do zapotrzebowania swojego organizmu – dostępne warianty to 1000, 1200, 1500, 1700 i 2000 kcal. Co tydzień na naszej stronie internetowej pojawia się nowe menu, dlatego możesz wcześniej sprawdzić, co otrzymasz do jedzenia. Sprawdź już teraz i zamów swój catering dla cukrzyków, a na pewno nie pożałujesz.

Logo bonappefit
Administrator Bonappefit
Polecane posty

Czym różni się dieta dla sportowców od klasycznej?

Osoby aktywne powinny odżywiać się w określony sposób. Mają one bowiem większe zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze niż ludzie, którzy na co dzień prowadzą siedzący tryb życia bez większej aktywności. Czym różni się dieta dla [...]

Jakich efektów można oczekiwać na diecie ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna cieszy się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na widoczne efekty, które można uzyskać już w kilka tygodni od zmiany swojego sposobu żywienia. Na czym dokładnie polega dieta ketogeniczna? W jakim celu jest stosowana? [...]

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa bezglutenowa?

Rosnąca świadomość w zakresie zdrowia sprawia, że coraz więcej mówi się o różnego rodzaju problemach, o których istnieniu dotychczas miało świadomość niewiele osób. Jednym z nich jest nietolerancja glutenu i laktozy. Nadwrażliwość na produkty z [...]

Śledź nas